Latvijā atvērusies Ionity uzlādes stacija

CircleK Ionity

Ar Latvijas uzlādes stacijas atklāšanu ir atvērtas visas plānotās uzlādes stacijas Baltijā. Ādažos pieejamajā uzlādes stacijā varēs lādēties ar 350 kW lielu jaudu.

14. oktobrī tika palaista darbībā vienīgā plānotā Ionity uzlādes stacija Latvijā. Ādažos pieejamajā uzlādes stacijā varēs vienlaicīgi lādēties divi elektroauto ar 350 kW lielu jaudu. Kā jau visās Ionity stacijās, pieejams ir tikai CCS standarts.

Cena Ionity tīklā ir 0.79 €/kWh, bet Ionity biedru automašīnu īpašniekiem ir pieejamas dažādākās atlaides, kur uzlāde var būt pat vairāk nekā divas reizes lētāka. Kā arī Ionity stacijas ir pieejamas arī citu aplikāciju tīklā, ja nav interese instalēt jaunu aplikāciju un reģistrēties jaunā tīklā. Ionity mērķis nav būt lētākajam pakalpojuma sniedzējam, bet gan nodrošināt ātrāko uzlādi, ļaujot ērti ceļot pa visu Eiropu.

Tuvākās citas Ionity uzlādes stacijas atrodas Hēdemēstē, Iguanijā, un Paņevežos, Lietuvā. Igaunijā ir 2 Ionity uzlādes stacijas un Lietuvā tādas ir 3.

Ionity uzlādes tīkls

Preses relīze

Circle K DUS Ādaži, Vidlauku iela 1, Stapriņi, atklāta pirmā starptautiskā tīkla IONITY lieljaudas elektrouzlādes stacija Latvijā. Tajā šobrīd ierīkotas divas uzlādes pieslēgumvietas un ir potenciāls palielināt to skaitu līdz sešām. Stacija pieejama autovadītājiem 24/7, nodrošinot uzlādi ar dabai draudzīgu 350 kW jaudu, kas sniedz maksimālu uzlādes ātrumu ikvienam elektroauto. IONITY tīklā šobrīd ir 365 stacijas ar 1500 pieslēgumvietām, kas ievērojami uzlabo elektroauto infrastruktūru Eiropā un tagad arī Latvijā.

Mēs, Circle K, rūpīgi sekojam līdzi elektrotransporta segmenta tendencēm gan vietējā, gan pasaules tirgū un reaģējam uz klientu vēlmēm un vajadzībām, lai būtu ērtākā pieturvieta ikvienam, kas dodas ceļā. Ņemot vērā straujo elektroauto segmenta attīstību Skandināvijā, Circle K Norvēģijā jau ir kļuvis par tirgus līderi un plašāko elektrouzlādes tīklu valstī. Mums šī ir pirmā elektrouzlādes stacija Latvijā, un, ņemot vērā pieprasījumu un starptautisko pieredzi citos DUS, tās tiks ieviestas pakāpeniski. Līdz 2022. gada vasarai plānojam atklāt vēl četras elektrouzlādes stacijas stratēģiski nozīmīgās DUS Rīgā ar uzlādes ātrumu vismaz 150 kW.

Circle K Latvia izpilddirektors Sigits Raila

Circle K tīkls Eiropā – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Lietuvā un Latvijā – sadarbību ar IONITY sāka jau 2017. gadā, balstoties uz kopīgu vīziju par Eiropas elektroauto infrastruktūras attīstību. Pašlaik šajā tīklā darbojas 365 uzlādes stacijas Eiropā, kas nodrošina nepārtrauktu ceļojumu ar elektroauto no vienas valsts uz otru. Uzlādes staciju karti iespējams apskatīt IONITY mājaslapā: www.ionity.eu.

Izveidojot uzlādes stacijas Baltijā, IONITY tīkls turpina attīstīties, lai veicinātu elektroauto infrastruktūru un sniegtu iespēju ceļot ar elektroauto pa visu Eiropu. Sadarbība ar Circle K Latvijā DUS Ādaži ir ļāvusi mūsu tīklā izveidot stratēģiski nozīmīgu uzlādes staciju gan elektriskajiem ceļojumiem Baltijas reģionā, gan ārpus tā, uz dienvidiem līdz Polijai un pārējai Eiropai.

IONITY reģionālais direktors Jāns Heugens Īle (Jan Haugen Ihle)

Avots: uzladets.lv

Back to top