KAD ELEKTROAUTO IR IZDEVĪGS?

Elektroauto viennozīmīgi ir nākotnes auto. Bet varbūt nākotne jau ir pienākusi? Skaidri zināms, ka elektroauto lietošanas izmaksas ir krietni mazākas kā parastam auto. Ja tā, tad kad būs pienācis īstais brīdis pārsēsties uz elektroauto?

Šajā kalkulatorā ir iespējams viegli noskaidrot, kādas būs kopējās auto lietošanas izmaksas 5 gadu periodā, ietverot visas iespējamās standarta izmaksu pozīcijas.

Elektroauto un lādējamo hibrīdu (Plug-in) lietošanas izmaksas šobrīd būtiski ietekmē valsts atbalsta un nodokļu politika. Faktiski visās Eiropas Savienības valstīs jau gadiem ir skaidri nodefinēts valsts atbalsts šo videi draudzīgāko auto iegādei. Latvija vēl šobrīd meklē savu ilgtspējīgu valsts atbalsta modeli, tāpēc esam paredzējuši vairākus iespējamos valsts atbalsta un nodokļu politikas scenārijus, kurus mainot, mainās arī tas, kāda dzinēja tipa auto lietotājam ir ekonomiski visizdevīgākais.

Otrs būtisks parametrs ir auto lietošanas paradumi, respektīvi, cik liels parasti ir ikgadējais auto nobraukums. Ja tas ir liels, tad elektroauto kļūst izdevīgāks jau pat bez liela valsts atbalsta.

Kalkulatorā kā atskaites auto modeļi ir iekļauti kompaktās klases auto, jo, neatkarīgi no markas, vienāda dzinēja tipa auto cena būs samērā līdzīga, izvēloties starp dažādu ražotāju automobiļiem.

Vienkārši sakot, beidzot Latvijā ir radīts aprēķinu rīks, kas ļauj ikvienam uzņēmējam vai privātpersonai noskaidrot, kad tieši viņam būs pienācis īstais laiks pārsēsties uz elektroauto!

Benzīns - Ford Focus 1.0 125 ZS AT
Dīzelis - Peugeot 308 1.5L BlueHDi
Hibrīds (Self-charging) - Toyota Corolla 1.8 VVT-i Icon Hybrid Auto
CNG - Škoda Octavia 1.5 TSI G-TECK CNG
Hibrīds (Plug-in) - Hyundai Ioniq 141 ZS, Plug-In Hybrid
Elektro (38kWh) - Hyundai Ioniq 38 kWh, 136 ZS
Elektro (40kWh) - Nissan Leaf 40 kWh, 147 ZS

Back to top