Scania piegādās 100 elektriskos atkritumu izvedējus

Scania elektriskais atkritumu izvedējs

Scania piegādās vismaz 78 pilnībā elektriskas L sērijas kravas automašīnas priekš atkritumu savākšanas, kā arī papildu 23 kravas automašīnas, Amager resursu centram (ARC) pilsētas atkritumu apstrādei Kopenhāgenas reģionā. Pirmās divas kravas automašīnas jau tika piegādātas 2021. gada decembrī.

Elektrisko kravas automašīnu parks veicinās gaisa kvalitātes uzlabošanos un trokšņa samazināšanos Dānijas galvaspilsētas reģiona iedzīvotājiem. Pasūtījumā ir iekļauti 72 atkritumu savācēji (papildus 19, ja izvēlēsies paplašināt sadarbību), 6 furgoni (papildus 4), kā arī 1 autokrāvējs ar āķi (papildus 1), kā arī remontu un apkopes līgums uz 8-10 gadiem.

Mums bija svarīgi, lai kravas automašīnām būtu augsts drošības līmenis un jauni inovatīvi drošības risinājumi. Scania piedāvāja arī visaptverošu apmācību un izglītību, tostarp gaidstāves pakalpojumu apvienojumā ar spēcīgu servisa tīklu, kas nodrošina augstu darbspējas laiku.

Jēkabs Hartvigs Simonsens, ARC rīkotājdirektors

Atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējās pārstrādes dekarbonizācija ir svarīga daļa no Kopenhāgenas ambiciozā mērķa līdz 2025. gadam kļūt par pasaulē pirmo oglekļa neitrālo galvaspilsētu. ARC ikoniskā Amager Bakke atkritumu enerģijas rūpnīca ar jumta slēpošanas trasi un atpūtas zonu ir pilsētas ilgtspējīgas attīstības simbols. ARC mērķis ir kļūt par pasaulē pirmo oglekļa neitrālo atkritumu enerģijas rūpnīcu.

Scania sadarbība ar ARC ir lielisks piemērs tam, kā mēs strādājam kopā ar potenciālajiem klientiem, lai analizētu viņu darbību un noteiktu transportlīdzekļu specifikācijas un darbības pielāgojumus, kas viņiem nepieciešami, lai pārietu uz elektrisko transportu. Ar labu produktu vien nepietiek. Ir ļoti svarīgi cieši sadarboties ar klientu.

Fredriks Allards, Scania E-mobilitātes vadītājs

Pirmie divi pilnībā elektriskie L sērijas kravas automobiļi tika piegādāti 2021. gada decembrī, bet pārējā autoparka daļa tiks piegādāta 2022. gada laikā un 2023. gada pirmajā pusē.

Uzlādēts viedoklis

Kad varētu sagaidīt pirmos elektriskos atkritumu savācējus Latvijā? Clean R kaut ko nesen niekojās ar CNG transportlīdzekļiem, bet Eiropa jau ir atcēlusi visu reizinātājus šim enerģijas veidam un karš Ukrainā pasteidzinās Eiropu ātrāk atteikties no visiem fosilajiem enerģijas veidiem (tai skaitā CNG). Ūdeņradis šobrīd gan neizskatās, ka būs Latvijā aktuāls.

 

Avots uzladets.lv

Back to top