DHL Express Latvia elektrificē savu autoparku

DHL Express Latvia Fiat Scudo

Starptautiskā kurjerpasta uzņēmums DHL Express Latvia uzsācis sūtījumu piegādi, izmantojot jaunākos Fiat Professional elektriskos automobiļus E-Ducato no Autobrava Motors. Uzņēmuma vadība norāda, ka šīs elektriskās automašīnas jau redzamas Rīgas ielās. Izvēle par labu šiem automobiļiem notikusi dažādu iemeslu pēc – garā nobraukšanas distance, unikālās vadības iespējas un citi faktori.

DHL Express Latvia vadītājs Krists Ezeriņš sacīja, ka kravas un sūtījumi bez oglekļa dioksīda emisijām tiek pārvadāti Rīgas teritorijā ar jaunajiem E-Ducato automobiļiem jau šobrīd.

Šis ir vēl viens solis ceļā uz uzņēmuma ilgtspēju. Dabas labklājība ir globāla atbildība, tāpēc jūtam pienākumu ieguldīt grupas vispārējā mērķa sasniegšanā – samazināt kaitējumu videi. Pieaugot pieprasījumam pēc express sūtījumiem, kā arī piegādes apjomam un biežumam, palielinās arī degvielas patēriņš un izmešu daudzums. Tāpēc mēs paplašinām savu elektroauto parku, pārejot uz videi draudzīgākiem transportlīdzekļiem.

DHL Express Latvia vadītājs Krists Ezeriņš

Pasaulē pieaugot loģistikas aktivitātēm, starptautiskā Latvijas uzņēmumu kontrolējošā Vācijas loģistikas un eksprespasta grupa Deutsche Post DHL ir paziņojusi, ka nākamajā desmitgadē investēs 7 miljardus eiro, lai samazinātu siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus.

Fiat Professional pārstāvniecība Latvijā Autobrava Motors norāda, ka transporta uzņēmuma iegādātie jaunie E-Ducato ar vienu uzlādi spēs nobraukt līdz 235 kilometriem garu distanci.

Ducato modelis daudzus gadus ir pazīstams komerctransporta segmentā un šobrīd tas turpina paplašināt iespējas, esot vienam no izdevīgākajiem elektroauto mazo kravas pārvadājumu automobiļiem.

Fiat Professional un Autobrava Motors pārstāvis Latvijā Uvis Braunfelds

Uzņēmumam DHL Express Latvia nodotie E-Ducato ir pārveidoti atbilstoši DHL prasībām, lai atbilstu konkrētām uzņēmuma vajadzībām – izveidota īpaša eja no vadītāja kabīnes uz kravas nodalījumu, speciāli plaukti sūtījumiem, ieklāta neslīdoša grīda, uzstādīts īpašs apgaismojums kravas nodalījumā un papildu rampa – kāpnes automašīnas aizmugurē ar īpašiem ratiņiem sūtījumu pārvietošanai, papildus salokāms pasažiera sēdeklis.

Elektriskais E-Ducato aprīkots ar pamata drošības sistēmām, tai skaitā aklās zonas uzraudzības un aizmugurē esošo šķēršļu noteikšanas sistēmām. Tāpat automobilis aprīkots ar brīdinājuma sistēmu par izbraukšanu no joslas, kas palīdz autovadītājam izvairīties no nevēlamajām situācijām. E-Ducato uzstādīta arī kruīza kontroles sistēma un autonomā ārkārtas bremzēšanas sistēma maksimālai drošībai uz ceļa.

 

Uzlādēts viedoklis

DPD jau ilgāku laiku brauc ar elektriskajiem. Tagad arī DHL. Nākamie varētu būt Omniva. Pēdējie, protams, būtu Latvijas Pasts. Šie kurjeru un pēdējo kilometru piegādes maršruti ir ideāli piemēroti, lai tos elektrificētu – ikdienas maršruts nav pārāk liels, ir daudz īsu pārbraucienu, pamatā braukšana notiek pilsētā. Šāds scenārijs ir ļoti nelabvēlīgs dīzeļdzinējam. Gaidām vēl daudz līdzīgu paziņojumu gan no DHL, gan citiem piegādātājiem.

 

Avots uzladets.lv

 

Back to top