Atbalsta programmas ietvaros pirmie elektroauto iedzīvotājiem būs pieejami jau aprīļa vidū

Elektroauto stāvvietas apzīmējums

7. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālā ministrija (VARAM) rīkoja tiešsaistes publicitātes pasākumu, lai informētu par atbalsta programmas aktualitātēm elektromobiļu iegādei.

Konkursa kārtībā šonedēļ izraudzīti 58 komersanti un līzinga devēji, ar kuriem 30 dienu laikā tiks noslēgti līgumi par bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu tirdzniecību ar EKII (emisijas kvotu izsolīšanas instruments) atbalstu, līdz ar to privātpersonas jau aprīļa vidū varēs sākt pieteikties elektrauto iegādei. Iedzīvotāji ir aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas Vides investīciju fonda mājaslapā www.lvif.gov.lv.

Mēs katrs varam pielikt roku pie ilgtspējīgāka patēriņa veicināšanas un zaļāka dzīvesveida piekopšanas – nododot dzērienu iepakojumu depozīta sistēmā, aktīvi šķirojot atkritumus, uzstādot saules paneļus vai atsakoties no dzīvnieku valsts produktiem. Tagad arī Latvijas iedzīvotājiem beidzot pieejams atbalsts elektroauto iegādei, kas ļaus mazināt transporta radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju ietekmi uz apkārtējo vidi un dabu. Šī atbalsta programma ir viens no pasākumiem, lai veicinātu Latvijas virzību uz klimata mērķu sasniegšanu un sniegtu iedzīvotājiem iespēju iegādāties un izmantot mūsdienīgus un modernus transportlīdzekļus ikdienas pārvietošanās nolūkiem.

VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs

Šodienas sarunas dalībnieks, Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš uzsvēra, ka programma ir izstrādāta elektroauto pircēja ērtībām.

Sagaidām, ka jau nākamnedēļ vairums elektroauto tirgotāju parakstīs sadarbības līgumus ar Latvijas vides investīciju fondu. Attiecīgi iedzīvotājiem pilnīgi visas formalitātes tiks nokārtotas pie auto dīlera. Viss kas nepieciešams – parakstīt pirkuma līgumu, ko iespējams izdarīt arī elektroniski.

Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš

Biedrības “Auto Asociācija” prezidents Andris Kulbergs tiešsaistes diskusijā sacīja, ka Latvijas auto dīleri ir gatavi atbalsta programmas ieviešanai, lai saviem klientiem piedāvātu cenas atlaidi.

Mēs, Auto Asociācija, kontrolēsim procesu un informēsim par automašīnu modeļu sarakstu, kādi ir pieejami un par tirgotājiem, no kuriem tās var iegādāties, lai patērētājs var viegli uzzināt kur un kā iegūt sev piemērotāko automašīnu.

“Auto Asociācija” prezidents Andris Kulbergs

Portāla Uzlādēts.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš aicina iedzīvotājus apdomāt elektroauto iegādi, jo tas ir ieguldījums nākotnē un nākamajās paaudzēs.

Kā mēs zinām, degviela lētāka nepaliks, bet elektrību mēs varam ražot dažādos veidos, un nākotnē tā paliks lētāka. Atgādināšu, ka automašīnu var lādēt mājās, garāžā, pie darba. Lai gan šāda uzlāde ilgst vairākas stundas, bet no jūsu laika tas paņems maksimāli 15 minūtes. Turklāt, sekojot līdzi tarifu izmaiņām, iespējams lādēt lētajās stundās. Pateicoties valsts atbalstam, ar elektroauto mēs varam ceļot pa visu Latviju, jo ik pēc 30 – 40 km ir ātrās uzlādes stacijas.

Uzlādēts.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš

Visi projektu iesniedzēji, kuri noslēgs līgumus par projektu īstenošanu ar SIA “Vides investīciju fonds”, būs tiesīgi saņemt atbalstu par šajos noteikumos atbilstošo mazemisijas un bezemisijas transportlīdzekļu pārdošanu brīvas konkurences ietvaros.

Viena jauna elektromobiļa iegādei noteikts grants 4500 eiro apmērā, savukārt lietota elektromobiļa un jauna spraudņa hibrīdauto iegādei 2250 eiro. Atbalsta programmas kopējais budžets ir 10 milj. eiro, kas tiek finansēta no Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII). Plašāk ar granta nosacījumiem iespējams iepazīties šeit.

Programma jaunu un lietotu elektromobīļu vai ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei izveidota, lai nodrošinātu būtisku siltumnīcefekta gāzu emisiju (SEG emisiju) samazināšanos un veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu uz videi draudzīgāku mobilitāti.

 

Avots uzladets.lv

Back to top