Mūsu blogs

EV pasaules jaunumi

Lietuvā piemēros 0% PVN elektroauto

Lietuva EV subsīdija

Lietuvas Seims ceturtdien apstiprināja grozījumu pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas ļaus uzņēmumiem atjaunot autoparku ar ekoloģisko transportu.

Pēc Seima deputāta teiktā, PVN atvieglojums paredzēts, lai atbalstītu ikdienas strādājošo uzņēmumu darbinieku darbu, nevis uzņēmumu vadītāju luksusa automašīnas.

Valsts jau tagad nodrošina kompensāciju līdz 4 tūkst. EUR, rosina atjaunināt autoparku ar nulles izmešu transportlīdzekļiem. No nākamā gada spēkā stāsies vēl precīzāks atbalsta pasākums – zemākas PVN izmaksas, līdz ar to varam sagaidīt vēl straujāku pāreju no fosilo degvielu darbināmiem transportlīdzekļiem uz komerctransportu, kas nepiesārņo gaisa vidi un neveicina klimata pārmaiņas.

Liberāļu kustības frakcijas deputāts Andriaus Bagdono

Pēc Seima deputāta novērojumiem, no 2023. g. 1. janvāra stimula stāšanās spēkā Lietuvā ir mērķtiecīgāka atbalsta programma nekā Latvijā un Igaunijā. PVN atlaide būs spēkā tikai M1 klases elektroauto, kuru vērtība nepārsniedz 50 tūkst. EUR.

Uzlādēts komentārs

Ja Latvija vēlas būt konkurētspējīga ar Lietuvu, tad nekas cits jau neatliek kā arī atcelt PVN. Varbūt jaunais vides ministrs šo varētu uzņemties.

 

Avots uzladets.lv

Back to top