Jaunā Dacia Spring saņem papildus kilovatus

Dacia Spring Extreme Electric

Dacia ir paziņojusi par pirmo Spring atsvaidzinājumu kopš modeļa laišanas tirgū 2021. gadā kā Eiropas lētāko elektroauto.

2023. gada Briseles autoizstādē Renault grupai piederošais zīmols Dacia ir prezentējis Spring Extreme — jaudīgāku Dacia Spring variantu ar jaunu elektromotoru un atjaunotu dizainu. Galvenais Spring Extreme jaunums ir Electric 65 motors, kas nodrošina 48 kW lielu jaudu, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar standarta Dacia Spring 33 kW motoru. Jaunais Electric 65 motors nodrošina lielāku paātrinājumu un enerģijas atgūšanu (rekuperāciju) plašā diapazonā.

Jaunais elektromotors neaizstāj veco, jo bāzes motors Electric 45 tiks piedāvāts Essential aprīkojuma līmenī.

Akumulators paliek nemainīgs 26,8 kWh, un tas nodrošina 220 kilometru darbības rādiusu WLTP kombinētajā ciklā un 305 kilometrus WLTP pilsētas ciklā. Salīdzinot ar esošo versiju, kombinētais diapazons ir samazinājies par 10 km, bet pilsētas diapazons paliek nemainīgs.

Extreme klase aizstāj Expression klasi un piešķir Dacia Spring jaunus akcentus, pateicoties ekskluzīviem dizaina elementiem, tostarp jaunajai Slate Blue krāsai, vara brūnajiem akcentiem uz jumta reliņiem, spoguļu vāciņiem, priekšējā bufera apdari un jaunajiem Dacia stila elementiem.

Iekšpusē Dacia Spring Extreme starp lielākajām izmaiņām ir manāmi vara brūnie akcenti un Dacia Link logotips uz priekšējiem sēdekļiem. Spring Extreme būs aprīkots ar standarta 7″ skārienekrānu ar navigāciju un atpakaļgaitas kameru.

Pēc debijas ar Spring apderes līmenis Extreme tiks ieviests citos Dacia modeļos, tostarp Sandero, Duster un Jogger.

Klienti var pasūtīt Dacia Spring Extreme Francijā no 17. janvāra, un cenas sākas no 22 300 eiro pirms subsīdijām un citiem stimuliem. Francijā tas padara to par 1500 EUR dārgāku nekā pamata Spring Essential. Piegādes Francijā un citos Eiropas tirgos sāksies pirms vasaras.

 

Uzlādēts viedoklis

Kad Dacia Spring Electric parādījās Latvijā ar 16 900 € cenu, tam tika prognozēta spoža nākotne un ātra populārākā EV titula iegūšana. Diemžēl, cena ātri vien izauga un šobrīd dacia.lv norāda, ka to var iegadāties par sākot no 22 390 € (cenu lapā gan figurē 19 480 €). Arī Baltijas kvotas izķēra leiši vēl pirms letiņiem bija iespēja.

Varbūt ar jauno dizainu, kas, starp citu, liek tam izskatīties ievērojami labāk, tas Latvijā iegūs nepieciešamo grūdienu. Cena gan tam šobrīd ir vājā vieta, jo Nissan Leaf ir tikai nedaudz dārgāka izvēle. Tikmēr var droši iepazīties ar pirmo iespaidu un pilno apskatu par iepriekšējo modeli.

Kas to zin’ – ņemot vērā, ka par Latvijas gada auto kļūst tikai face-lift modeļi, varbūt Dacia ar Spring ir izredzes, lai kļūtu par pirmo elektroauto, kas iegūst šo titulu?

 

Avots uzladets.lv

Back to top