Eleport plāno investēt 30 miljonus uzlādes tīkla paplašināšanai

Eleport 100kW uzlādes stacija Manufkatūrā

Elektroauto publiskā uzlādes tīkla attīstītājs “Eleport” šogad kopumā plāno investēt apmēram 30 miljonus eiro 1000 jaunu uzlādes punktu uzstādīšanā Baltijā un Polijā.

Kā norāda LETA, pērn Eleport uzstādīja 11 jaunas uzlādes stacijas, bet šogad plāns ir ievērojami palielināt uzstādīto uzlādes staciju skaitu, pievēršot īpašu uzmanību ne tikai Rīgai, bet arī citiem reģioniem Latvijā. Šobrīd Eleport ir parakstījis līgumus par 19 jaunu staciju uzstādīšanu, nodrošinot 38 pieslēgvietas Latvijā līdz šī gada vidum.

Šogad kopumā Eleport plāno parakstīt līgumus par vairāk nekā 1000 jaunu uzlādes punktu uzstādīšanu Baltijā un Polijā, investējot aptuveni 30 miljonus eiro.

Nākamie attīstības soļi ir atvērt super ātrās uzlādes stacijas pie visiem lielākajiem tirdzniecības centriem un nozīmīgiem satiksmes punktiem, lai attīstītu pamata ceļošanas infrastruktūru, tādējādi nodrošinot ne tikai ērtu infrastruktūru starp Baltijas galvaspilsētām, bet arī starp citām Latvijas pilsētām un reģioniem. Šādu pašu tīkla attīstības stratēģiju uzņēmums īsteno visā Baltijā un Polijā un plāno attīstīt arī Čehijā, Slovākijā un citās Centrālās un Austrumeiropas valstīs.

Eleport sāka darbību 2016. gadā Igaunijā un patlaban uzlādes tīklā ir vairāk nekā 150 uzlādes stacijas Baltijā.

 

Avots uzladets.lv

Back to top